gry-gierki.com.pl

Gry komputerowe

Gry komputerowe

Gra komputerowa to rodzaj oprogramowania komputerowego, który służy głównie do celów rozrywkowych, może również do edukacyjnych poprzez gry edukacyjne (rozrywka intelektualna). Gry wymagają od użytkownika wykonywania różnych zadań w zależności od rodzaju gry. Mogą to być zadania logiczne, strategiczne, zręcznościowe.

Gry komputerowe obecnie mogą być uruchamiane na wielu nośnikach m.in. – komputerach osobistych, konsolach, telefonach komputerowych, tabletach, smart-fonach.

Historia gier komputerowych wywodzi się od gier planszowych i fabularnych oraz różnych dyscyplin sportowych. Początek ery komputerów i elektronicznych oprogramowań rozpoczął erę gier komputerowych. Stały się one bardzo popularne w latach 70. XX wieku dzięki konsolom telewizyjnym i automatom . Wraz z postępem technologii oraz powstaniem przenośnych urządzeń, za pomocą których można grać stawały się one jeszcze bardziej popularne.

Gry komputerowe mają wiele aspektów np. aspekt kulturowy,sportowy, psychologiczny i sportowym. Wiele specjalistów wypowiada się na temat tych aspektów oraz tego, czy gry komputerowe działają na nas graczy pozytywnie, czy negatywnie.

– autor artykułu